خدمات پس از فروش لباسشویی
» » ترک تحصیل دختران

ترک تحصیل دختران

تاریخ : 1397.11.17
نویسنده : washingmachine

سعیدی عنوان کرد: ۱۲۰ کلاس در این استان به صورت یک و دو نفره مدیریت می‌شود و این به معنای آن است در مدارس استان به ازای ۱۰.۵ دانش آموز یک معلم وجود دارد.

پیش از این عباس سعیدی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در سال گذشته از ترک تحصیل ۱۵۲ دانش آموز دختر مقطع متوسطه در استان خبر داد و به خبرنگار ایسنا گفته، طی سال جاری ۱۵۲ دانش آموز دختر مقطع متوسطه در بازه سنی ۱۳ تا ۱۵ در استان ازدواج کرده و از تحصیل بازمانده‌اند.

وی ادامه داد: این دختران بیشتر در شهرستان‌های مانه و سملقان و راز و جرگلان سکونت دارند که به دلیل وجود مسائل مختلف در سنین پایین ازدواج کرده اند. فقر فرهنگی، تعصبات قومی و قبیله‌ای، مشکلات اقتصادی از مهمترین دلایل ازدواج زودهنگام این دانش آموزان محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که براساس آمار ثبت احوال در این استان ۹۰۰ دختر در بازه سنی ۱۰ تا ۱۵ سال ازدواج کرده‌اند، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه در بازه سنی ۱۰ تا ۱۲ مربوط به مقطع ابتدایی می‌شود، بقیه دانش آموزانی هم که در گروه سنی ۱۳ تا ۱۵ سال ازدواج کرده‌اند یا در مدارس روزانه یا آموزش از راه دور مشغول به تحصیل هستند.

دسته بندی :  اخبار