خدمات پس از فروش لباسشویی
» » کارت حمایت تحصیلی

کارت حمایت تحصیلی

تاریخ : 1397.11.21
نویسنده : washingmachine

وزارت آموزش و پرورش اقدام به برگزاری سلسله نشست‌های خبری برای معاونین خود در دهه مبارک فجر در باغ موزه دفاع مقدس کرده است که رضوان حکیم زاده در این نشست با بیان اینکه اقدامات مختلف کمی و کیفی در سال‌های پس از انقلاب انجام شده است گفت: در گذشته خانواده‌ها به دلیل نگاه‌های فرهنگی که وجود داشت مانع حضور دختران در مدارس می‌شدند. خوشبختانه با نگاه روشنی که حضرت امام داشتند ذهنیت تغییر کرد و شاهد حضور بیشتر دختران در مدارس برای تحصیل بودیم.

وی افزود: یکی از شاخص‌های کمی قابل توجه این است که شمار کل دانش آموزان ابتدایی عشایری ما در مدارس ۷۸ هزار و ۹۸۲ نفر در سال ۵۷ بود که اکنون به ۱۸۷ هزار و ۴۹۷ نفر رسیده و رشد زیادی را زیادی نشان می‌دهد. شمار دانش آموزان دختر عشایری نیز از ۳۱ هزار و۵۹۵ نفر به ۸۸ هزار و ۶۴۹ نفر رسیده است.


معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این آمار بسیار مهم است زیرا به طور طبیعی جمعیت عشایری ما قبل از انقلاب بیشتر بود و اکنون به علت مهاجرت و یکجانشینی کمتر شده است و با این حال شاهد افزایش شمار دانش آموزان عشایری هستیم گفت: این امر نشان دهنده آن است که بسیار تلاش شده تا دانش آموزان عشایر جذب شوند و حتی مدارس تک دانش آموزه دایر شوند تا به هر طریقی فرزندان‌مان جذب شوند.

دسته بندی :  اخبار